Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Lákaná pro děti aneb záhadný Golem, smrtka na orloji, most z vajíček a hříště na Kampě

Listopad 2018
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Kdy ???
Kde
Pořádá Ivča
Sraz 14:00 sejdeme se na tramvajové zastávce židovský hřbitov, jezdí tam tramvaje 8 a 10
Celkem dní: 1
Typ návrh
Vloženo dne 1.11.2018
Vložil Gladiola
Obtížnost nízkáahoj přátelé,
trasa je vhodná jak pro rodiče s dětmi tak pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství, starou Prahu a pověsti kolem staré Prahy.
Trasa výletu začíná na Starém Židovském hřbitově. Někdo si řekne, takové místo, zaujme vůbec děti?Ale je to tak Děti budou nakukovat okénky v kamnné hradbě oblklopující hřbitov, jak to tam vlastně vypadá. Nejlépě se tam jde z ulice Sedmnáctého listopadu. Hlavní atrakcí u židovského Ghetta je Golem. Ten jistě zaujmně mnohé děti, když se k tomu ještě bude vyprávět historka o Golemovi. Na Starém židovském hřbitově odpočívá i rabi Löw, na jehož náhrobek návštěvníci kladou po židovském způsobu malé kamínky, částo i malé lístečky s tajnými přáními, která tento zázračný muž splní.
Po návštěvě od židovského hřbitova do Maiselovy ulice s měrem k ulici Pařížská narazíme na Staronovou synagogu.
Z Jesefova odbočíme do výstavní Pařížské třídy. Jistě bude čas oběda a tak se můžeme zajít do pizzerie  Rugantino, která je přátelská k dětem a děti si tam přijdou na své.
Děti budou jistě plné energie a tak se zajdeme podívat do sportovního areálu Masná s gumovými dlaždice i sociálním zázemím a kreativními herními prvky.
Z Masné se už bez problémů dostaneme do centra na Staroměské náměstí. Podíváme se Staroměstký Orloj a cesta dále bude pokračovat ke Karlovu Mostu. Určitě je fajn zajít se podívat s dětmi do Staroměstké mostecké věže. Na konci mostu budeme jistě unavení, budeme mít hlad a chodící děti nechat vyřádit, pohrát si a přivést je na jiné myšleny. Snadná pomoc. Sejdeme na Kampu do Kampa Parku, kde je báječné dětské hřiště Pod Karlovým mostem s pískovištěm, dvěma klouzačkami, houpačkami, pavučinovou sítí na lezení, malým kolotočem. Pokud již budeme mít trasy tak akorát dost, dojdeme na Malostranské náměstí kde naše cesta končí.

Vhodné pro: všechny, nováčky, aktivní členy, děti, děti >6, děti >12, vyznavače lehkých procházek

Kdo se zúčastní (5):   obrázek výletníka Gladiola, obrázek výletníka Marcela, obrázek výletníka Radka, obrázek výletníka Vendýsek, obrázek výletníka Evička

Vytisknout pozvánku Poslat pozvánku

Napsat komentář

1.10.2018    Gladiola
Akce
Akce se uskutecni dle pocasi jinak bude odlozena na jindy
Odpovědět
Reklama