Výletník

Přihlášení Vzhled stránky

Co to je RSS?

Díky technologii RSS nyní můžeš dostávat informace o novinkách na stránkách Výletníka, aniž by ses musel(a) někam přihlašovat. Technologie RSS totiž umožňuje rozesílat novinky všem zájemcům automaticky a takřka okamžitě.

Rozdíl oproti rozesílání e-mailem je ve způsobu, jakým se novinky rozesílají. Zatímco rozeslání novinky e-mailem znamená fyzické doručení zprávy do tvé e-mailové schránky, v případě technologie RSS se novinka pouze vystaví na jakési společné nástěnce. I stránky Výletníka nyní mají tuto pomyslnou "nástěnku", odborně řečeno RSS zdroj. K tomu abys mohl(a) tuto nástěnku číst, musíš mít čtečku RSS. Některé prohlížeče mají čtečku v sobě zabudovanou, například Opera nebo Firefox. Dále lze čtečky najít v e-mailových klientech, třeba Mozilla Thunderbird. Taková čtečka se pak nijak neliší od e-mailové schránky, prostě to skutečně vypadá tak, jakoby novinky byly doručovány e-mailem.

Je to složité? Tak si udělej následující představu. Zatímco ty máš někde na internetu svou soukromou e-mailovou schránku, do které máš přístup jen ty, Výletník nabízí veřejnou schránku, do které mají přístup všichni. Zprávy v této schránce lze pouze číst (nelze je tedy mazat, ani přesouvat do složek). Pro připojení k této schránce stačí znát jen její adresu.

Stránky Výletníka obsahují několik takovýchto schránek, a nejen to, schránku si lze přizpůsobit pomocí níže uvedeného nastavení. Po odeslání formuláře získáš adresu této schránky (RSS zdroje), kterou můžeš použít k nastavení tvé čtečky.

Další informace o RSS a o tom, kde sehnat čtečky, případně jak s nimi pracovat, lze najít třeba na stránkách magazínu Živě.

Nastavení RSS zdroje

Zvol zdroje a nastavení
Nové pozvánky na akce
Nové zápisy do cancáku
Nové fotky v galerii
Novinky na stránkách
Nástěnka
Komentáře v cáncáku
Komentáře k fotkám
Komentáře k akcím

Odstranit HTML značky